Ułatwienia dostępu

english lessonW erze cyfryzacji i globalizacji, nauka języka angielskiego online z Native Speakerem staje się coraz bardziej dostępna i wygodna. Internet pozwala na swobodę interakcji z Native Speakerami z różnych zakątków świata, co pomaga nie tylko zdobywać umiejętności językowe, ale także i bezcenne doświadczenia międzykulturowe. Dlatego nasza szkoła przystąpiła do współpracy ze szkołą językową Tutlo w ramach programu "Native Speaker w każdej szkole", który daje uczniom niepowtarzalną szansę na rozwój swoich umiejętności językowych. Uczniowie mają możliwość uczestniczyć w interaktywnych zajęciach online, odbywających się w szkolnych salach lekcyjnych, mają wsparcie doświadczonych metodyków, gotowych pomóc w każdym kroku na drodze do opanowania języka angielskiego, dostęp do bogatych materiałów dydaktycznych, wspierających proces nauki, a także dostęp do cennych zasobów dotyczących gramatyki i konstrukcji czasowych, niezbędnych dla pełnego zrozumienia języka angielskiego. W programie biorą udział klasy 4 TI, 2 TE, 1 TE i 3 TI.

Lekcje z Native Speakerem działają na zasadzie konwersacji w języku angielskim. Nauczyciel wybiera dany temat, zakres słownictwa, posiłkując się przygotowanym modułem lekcyjnym, który ma już przygotowany oraz słownictwo, którego uczeń może spodziewać się podczas rozmowy. To tak naprawdę tyle, nie ma tutaj stresu, oceniania, powtarzalnych zadań w książce. Lekcja odbywa się w maksymalnie odprężonej atmosferze, aby pomóc uczniom przełamać barierę językową i strach przed popełnieniem błędów. Należy pamiętać, że Native Speakerzy nie mówią po polsku, zatem uczniowie muszą być przygotowani na językowe wyzwania. To taki dodatkowy trening na spontan. Choć może się to wydawać trudne, to w rzeczywistości jest to nieocenione ćwiczenie. To właśnie te spontaniczne interakcje pomagają w opanowaniu angielskiego na poziomie komunikacji, no bo powiedzmy sobie szczerze – czy zanim powiemy coś po polsku, to najpierw składamy pełne zdanie w głowie, następnie analizujemy je pod kątem poprawności językowej, a dopiero potem je wypowiadamy? Doskonale wiemy, że tak nie jest – każdy po prostu mówi i tyle, to takie proste! Dlatego jeżeli według Native Speakera to, co mówimy "brzmi dobrze”, to w takim razie nie popełniamy żadnego błędu. Właśnie dzięki takiemu podejściu dużo prościej przełamać jest barierę językową i strach przed mówieniem. To 'naturalne’ podejście pomaga lepiej 'poczuć’ język, bez obawy o popełniane błędy.

Korzyści z nauki z Native Speakerem są niewątpliwe. Przede wszystkim, to autentyczność. Native Speakerzy mają naturalne zrozumienie mowy potocznej i lokalnych dialektów. Ucząc się z Native Speakerem uczniowie szybciej oswajają sie z melodią, rytmem oraz intonacją języka angielskiego. Co więcej, uczą się angielskiego z osobą z innego kręgu kulturowego. Rozmawiając z Native Speakerem nie tylko skutecznie zapamiętują nowe słownictwo, ale też słuchają ciekawych opowieści i poznają zwyczaje innego kraju. To nie jest tylko sucha nauka – to także przygoda i podróż do innego świata, zanurzenie się w kulturę, emocje i mentalność innego kraju. A więc, nauka angielskiego z Native Speakerem rozwija nie tylko pod kątem biegłości językowej, ale i szerszego poznania kultury.

(ah/aa)

PZS Galerie

Kontakt z nami

Powiatowy Zespół Szkół w Świebodzinie

ul. Zachodnia 76a

66-200 Świebodzin

WWW: www.pzs.swiebodzin.pl

tel.: 68 475 74 99

e-mail: szkola@pzs.swiebodzin.pl

Administrator strony

Artur Augustyniak

e-mail: a.augustyniak@pzs.swiebodzin.pl

Kształcenie PZS

Menu logowania

Zapamiętaj