Znaczenie kontaktu z przemysłem w edukacji technicznej
Najlepiej przyswajamy wiedzę techniczną poprzez bezpośredni kontakt z jej praktycznym zastosowaniem, dlatego odwiedzanie zakładów pracy jest niezwykle skuteczną formą nauki. Pozwala to nie tylko zobaczyć, jak teoria funkcjonuje w rzeczywistości, ale także zrozumieć procesy technologiczne, organizację pracy a także poznać nowoczesne narzędzia i maszyny, które często nie są dostępne w szkołach. W związku z tym




Mamy świetną wiadomość! Nasza szkoła uzyskała zgodę na uruchomienie nowego, przyszłościowego kierunku – technik cyberbezpieczeństwa. Co więcej – jesteśmy pierwszą szkołą w województwie, która otwiera ten kierunek! Żyjemy w erze cyfrowej – dane, systemy i prywatność są dziś na wagę złota. Każdego dnia firmy, instytucje i użytkownicy potrzebują specjalistów, którzy potrafią chronić informacje przed cyberzagrożeniami. Teraz możesz zostać jednym z nich! Dlaczego warto wybrać ten kierunek?
Każdego roku 19 kwietnia żółty papierowy żonkil przypomina o powstaniu w getcie warszawskim. Dziś to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli, któremu towarzyszy hasło „Łączy Nas Pamięć”. 20 kwietnia w akcji wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Tego dnia na dowód szacunku i pamięci ofiar pomordowanych podczas powstania przypinaliśmy do ubrań żółte żonkile i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Również uczniowie klasy 1KH pod opieką nauczycieli historii Waldemara Wachowskiego i Krzysztofa Janiaka uporządkowali teren dawnego cmentarza żydowskiego.
Uczniowie klasy 1KH z Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie, pod opieką nauczycieli – Waldemara Wachowskiego oraz Krzysztofa Janiaka – wzięli udział w XIV edycji ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Inicjatywa ta upamiętnia rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim i stanowi ważny element edukacji historycznej oraz kształtowania postaw obywatelskich młodzieży. W ramach przygotowań do realizacji działań nawiązano współpracę z Panem Krzysztofem Bielawskim, pracownikiem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Warszawie, który wsparł przedsięwzięcie merytorycznie i organizacyjnie. Istotną pomoc okazała również Karolina Karman, inspektor
Za nami intensywny i pełen energii kurs animatora czasu wolnego. Na początku kwietnia dwie grupy uczniów naszej szkoły miały okazję rozwijać swoje kompetencje pod okiem prowadzącej zajęcia p. Magdaleny Romanów-Pyrka. Był to czas nie tylko zdobywania wiedzy, ale przede wszystkim praktycznego działania, kreatywności i świetnej współpracy. Podczas zajęć uczestnicy poznawali zasady organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży, specyfikę pracy animatora czasu wolnego, techniki komunikacji werbalnej i niewerbalnej, psychologiczne podstawy pracy z grupą oraz zasady bezpieczeństwa podczas zajęć. Nie zabrakło także praktyki! Uczniowie uczyli się prowadzenia różnorodnych animacji – od zabaw