Ułatwienia dostępu

logistyk graph 01W ramach dnia integracji w PZS w Świebodzinie uczniowie klasy 3TL (technik logistyk) odwiedzili 5 września 2023 roku Centrum Logistyczne firmy DIY Logistic Services. DIY Logistic Services Polska Sp. z o.o.

zlokalizowana jest w Świebodzinie tuż przy autostradzie A2 i drodze ekspresowej S3. Zajmuje się zaopatrzeniem sklepów Grupy OBI – wiodącej marki na europejskim rynku DIY. Na powierzchni magazynowej 104 000 m2 mieści się 140 000 miejsc lokalizacji regałowych. Obsługuje dziennie ok. 150 ciężarówek, które transportują asortyment do Niemiec (główny odbiorca), Austrii, Czech, Słowenii, Słowacji, Węgier, Włoch, Polski i Szwajcarii. Cenne dla młodzieży było poznanie firmy o uznanej pozycji na rynku, stosującej zaawansowane procedury działania i nowoczesnej infrastruktury w obsłudze logistycznej wyrobów gotowych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć magazyn wysokiego składowania oraz sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną w funkcjonowaniu tego typu magazynów.

Podczas wizyty pracownicy firmy objaśnili szczegółowo organizację i sposób zarządzania systemem magazynowania, opowiedzieli o swojej codziennej pracy i oprowadzili uczniów po terenie magazynu. Prezentowali procesy i działanie urządzeń, omawiali zasady i stosowane praktyki.

Wizyta dała uczniom możliwość skonfrontowania teorii, którą zdobywają na lekcjach w szkole z praktyką. Doświadczenie pracowników, indywidualne podejście do potrzeb klienta, wielkość magazynu, ilość indeksów, warunki techniczne, wyposażenie i rozwiązania systemowe zrobiły na uczniach ogromne wrażenie.

Integracja z logistyką była kolejnym krokiem na drodze uczniów do dalszego rozwoju i coraz lepszego poznania branży, w której maja szansę odbyć praktyki, a także podjąć pracę w przyszłości.

Dziękujemy Dyrekcji firmy DIY Logistic Services Polska Sp. z o.o. w Świebodzinie za umożliwienie wizyty, integrację i życzliwe przyjęcie.

(ah/aa)

PZS Galerie

Kontakt z nami

Powiatowy Zespół Szkół w Świebodzinie

ul. Zachodnia 76a

66-200 Świebodzin

WWW: www.pzs.swiebodzin.pl

tel.: 68 475 74 99

e-mail: szkola@pzs.swiebodzin.pl

Administrator strony

Artur Augustyniak

e-mail: a.augustyniak@pzs.swiebodzin.pl

Kształcenie PZS

Menu logowania

Zapamiętaj