Ułatwienia dostępu

pozegnanie mat 2023Kolejni absolwenci, a ostatni byli gimnazjaliści, pożegnali mury Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie. Czteroletnie technikum odchodzi do historii, ale nie przechodzi bez echa. Wbrew długim miesiącom izolacji i nauki zdalnej, temu pokoleniu również udało się nawiązać współpracę ze sobą, wychowawcami, nauczycielami. Dowodami tych

dobrych relacji były słowa,  które padały z ust uczniów, wychowawców oraz  dyrekcji na deskach Świebodzińskiego Domu Kultury. „Dziękuję, proszę, przepraszam” to słowa klucze, które często powtórzyła  w swoim przemówieniu dyrektor szkoły Pani Sabina Orlicka. Kierowała je do absolwentów i ich rodziców z ogromną empatią. A w tych słowach kryła się historia całych czterech lat naszych tegorocznych maturzystów:

„Dziękuję, że daliście radę i nie poddaliście się. Dziękuję za Waszą siłę i wolę walki, za to, że pokazaliście, iż jesteście lepsi, niż to się wielu dorosłym wydaje. Przepraszam, jeżeli nie udało nam się obdzielić Was wystarczająco swoją uwagą i wsparciem, jeżeli myliliśmy się do Was, ale uwierzcie mi, naprawdę próbowaliśmy, a ewentualna „pomyłka jest dowodem na to, że tak było.” Proszę, abyście byli wrażliwi na siebie nawzajem i patrzyli na innych tak, jak byście chcieli, aby na Was patrzono. Zaufajcie sobie. I pamiętajcie, że zawsze warto .. uczyć się, próbować swoich sił i spełniać marzenia. Dzisiaj nie mówimy sobie żegnaj, ale do zobaczenia, ponieważ wierzę, że się jeszcze niejednokrotnie spotkamy, że nie zaniedbamy relacji wykształconych w naszej szkole. A relacja w szkole jest najważniejsza i ma imię i nazwisko konkretnej osoby, każdego z Was.”

Historyczną wagę zyskały już podpisy, które w Złotej Księdze złożyli stypendyści i uczniowie wyróżnieni: Julia Bilon – Stypendystka Prezesa Rady Ministrów oraz Starosty Powiatu Świebodzińskiego dla Najlepszego Absolwenta, Karolina Rektor, Julia Flisiewicz, Klaudia Lewandowska, Ilona Lewandowska, Jędrzej Flisiewicz, Marta Kuberska oraz stypendyści sportowi – Jakub Dłużniewski, Marcel Nowicki, Marcin Marciniak i Mikołaj Stanulewicz.

 „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy….”, a skoro „żaden dzień się nie powtórzy…” trzeba cenić każdą chwilę. Słowa Wisławy Szymborskiej w wokalno-instrumentalnej wersji zespołu Adrianny Krzemińskiej, uzupełnione szkolnymi zdjęciami maturzystów, wywołały nostalgię i wesołość. Po tych emocjach przyszedł czas na śpiewane podziękowania i rytmiczne wyrażenie radości z nadzieją, że przyszłość będzie piękna. Autorką słów i muzyki pierwszego dzieła jest tegoroczna maturzystka Kalina Pacuk. I jeszcze niespodzianka, w programie artystycznym zabłysnęli także nauczyciele, którzy wykonali brawurowy taniec adresowany swoim  wychowankom. Brawo dla wszystkich, którzy tego dnia tworzyli społeczność Powiatowego Zespołu Szkół w  Świebodzinie!

Maturzysto! Połamania pióra! Wymarzonych tematów związanych ze znanymi lekturami na języku polskim, łatwych zadań z matematyki i języków obcych! Dużo wiary we własne siły, spokoju i pewności siebie na egzaminach ustnych! Trzymamy kciuki!   /Joanna Czeszejko, Sabina Orlicka /

(so/aa)

PZS Galerie

Kontakt z nami

Powiatowy Zespół Szkół w Świebodzinie

ul. Zachodnia 76a

66-200 Świebodzin

WWW: www.pzs.swiebodzin.pl

tel.: 68 475 74 99

e-mail: szkola@pzs.swiebodzin.pl

Administrator strony

Artur Augustyniak

e-mail: a.augustyniak@pzs.swiebodzin.pl

Kształcenie PZS

Menu logowania

Zapamiętaj