Ułatwienia dostępu

german flagueW dniu 14 kwietnia gościliśmy pracownika Uniwersytetu Zielonogórskiego pana dr. Piotra Kryckiego, który jest wykładowcą w Instytucie Filologii Germańskiej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich i czwartych, którzy będą niedługo podejmować decyzje dotyczące przyszłych studiów lub pracy. Pan dr Krycki przedstawił ofertę studiów na naszym najbliższym Uniwersytecie oraz  wyjaśnił młodzieży na

czym polega  praca tłumacza, jakie kwalifikacje i wymagania należy spełnić, aby uzyskać tytuł tłumacza przysięgłego, zaprezentował również wiele ciekawych faktów ze swojej codziennej pracy. Doktor Uniwersytetu Zielonogórskiego zwrócił uwagę także na ogromne możliwości jakie daje na rynku pracy dobra znajomość języka niemieckiego, szczególnie na naszym terenie, gdzie jest duże zapotrzebowanie na pracowników z takimi umiejętnościami.

Mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje jeszcze większym zaangażowaniem w naukę języków obcych  wśród naszych uczniów. Dobra znajomość języka obcego to umiejętność, na którą pracuje się latami. Ale to kapitał, którego nikt nam nie odbierze, a dzięki znajomości dwóch języków obcych otwierają się drzwi do wielu miejsc pracy, a świat stoi otworem!

(jc/aa)

PZS Galerie

Kontakt z nami

Powiatowy Zespół Szkół w Świebodzinie

ul. Zachodnia 76a

66-200 Świebodzin

WWW: www.pzs.swiebodzin.pl

tel.: 68 475 74 99

e-mail: szkola@pzs.swiebodzin.pl

Administrator strony

Artur Augustyniak

e-mail: a.augustyniak@pzs.swiebodzin.pl

Kształcenie PZS

Menu logowania

Zapamiętaj