Stypendyści PZS
W dniu 12 października odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów w ramach realizacji "Powiatowego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół ponadpodstawowych i specjalnych funkcjonujących na terenie powiatu świebodzińskiego".
W gali, która odbyła się w auli Liceum Ogólnokształcącego, uczestniczyli stypendyści




10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. „Pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka” - tak zdrowie psychiczne definiuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). W życiu każdego człowieka przychodzą trudniejsze momenty, kiedy jest ciężko na duchu. Jest wiele czynników, które mogą wpływać na gorsze samopoczucie. Ważne jest, aby zwracać uwagę na m.in takie objawy jak: obniżony nastrój,
II Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny im. Zbigniewa Kopyckiego „Kuchnia roślinna” organizowanego przez Zespół Szkół Gastronomicznych w Łodzi. Nasza szkoła po raz drugi zaprasza do udziału w w/w konkursie. Zadaniem konkursowym jest sporządzenie na podstawie autorskiej receptury gorącego, wegetariańńskiego dania głównego oraz deseru z wykorzystaniem jabłek.Potrawy mogą zawierać mleko i jego przetwory oraz jaja pod warunkiem, że te surowce
Tradycją naszej szkoły stały się wrześniowe wyjazdy uczniów z klas o profilu gastronomicznym na Targi Polagra i Smaki Regionów, które dbywają się we wrześniu w Poznaniu. W tym roku w dniu 26 września uczniowie klas 1TŻ, 2TŻ oraz 3TŻ razem z opiekunami, paniami Anną Czywczyńską, Janiną Burdz, Jolantą Sojką i panem Maciejem Wyjatkiem udali się do Poznania na Międzynarodowe Targi Polagra. Ponad 400 wystawców z 14 krajów prezentuje tu swoją ofertę z branży spożywczej i gastronomicznej.
SPRZĄTANIE ŚWIATA - międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci, które zalegają poza miejscami do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Tegorocznym hasłem akcji było: WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE. Nasza szkoła czynnie przystąpiła do akcji. W piątek, 16 września na szkolnym korytarzu została zainstalowana gazetka informująca i promująca Sprzątanie Świata. W poniedziałek i wtorek (19-20 września) wielu uczniów zaopatrzonych w worki