Etap szkolny XXVII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu za nami
21 października 2022, uczniowie technikum gastronomicznego wzięli udział w eliminacjach szkolnych XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu. Miejsca na podium zajęli: Julia Szczepaniak (IVTŻ), Magdalena Czaja (IVTŻ/p) oraz Martyna Rosochacka (IITŻ). Zgodnie z regulaminem




Tradycją naszej szkoły jest prezentowanie przez uczniów swoich doświadczeń z praktyki zawodowej przed całą klasą i nauczycielami przedmiotów zawodowych. W czwartek i w piątek odbyła się pierwsza część zaliczeń po odbytej praktyce zawodowej w klasie 4tż/p. W seminarium uczestniczyli pani Iwona Bącela, pani Janina Burdz, pani Joanna Wolniewicz
Nowy rok szkolny 2022/2023 klasy informatyczne rozpoczęły miesięczną praktyką zawodową w lokalnych firmach i przedsiębiorstwach. Uczniowie mieli okazję zdobyć nowe doświadczenia zawodowe oraz wzbogacić wiedzę zdobytą w szkole o umiejętności praktyczne, a to wszystko u boku specjalistów z różnych dziedzin związanych z informatyką. We wrześniowych
W dniu 7 października 2022 r. grupa młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie zwiedziła stolicę Czech – Pragę, miasto z ponad tysiącletnią historią. W wycieczce wzięło udział 38 uczniów z klas I TH, 1 TE, 1 WH, 1 LH, 1 P, 2 CS, 2 KH, 3 MH, 2 TEL, 3 TH, 3 TL, 3 TŻ, 3 TI, 3 TLM, 4 TM, nad którymi opiekę sprawowali nauczyciele języka angielskiego Natalia i Marian Hoszman. Wycieczka o charakterze
Tradycją PZS w Świebodzinie jest mała gala, której gospodarzem jest Samorząd Uczniowski a gośćmi nauczyciele. Temu czasowi towarzyszy ciekawość, ale i pewność, że będą to miłe chwile. Trochę przeczuwaliśmy (my nauczyciele), co nas czeka, bo kilka dni wcześniej młodzi fotoreporterzy biegali z kamerkami i podglądali nas na lekcjach. Brawo! Nasi uczniowie nie mają konkurencji! Premiera, sławnego