• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Aktualności 2020/2021

Pożegnanie Maturzystów 2021

logo„…A kiedy już będzie po wszystkim, Świat się na chwilę zatrzyma, Serce wdzięczność otuli, Odeszła niedobra godzina, A kiedy już będzie po wszystkim, Przyjdzie czas zrozumienia, że zawsze obok był człowiek z sercem zamiast kamienia.” / Dusza zaklęta w słowa - Elżbieta Bancerz/.  Ostatni piątek kwietnia od lat zarezerwowany jest dla maturzystów. To tego dnia spotykamy się, aby wręczyć uczniom ostatniej klasy technikum świadectwo ukończenia szkoły, uścisnąć rękę na pożegnanie i wyprawić w świat dojrzałych i samodzielnych ludzi. W tym roku świadectwa potwierdzające uzyskanie wykształcenia średniego w konkretnym zawodzie odebrało 120 absolwentów.

Czytaj więcej...

"Świat potrzebuje dobra…”

pack east 21Czas, w którym żyjemy, wyzwala w człowieku różne emocje: strach, bunt, żal, tęsknotę, niepewność… To są też trudne chwile, które wielu skłaniają do refleksji nad sensem życia, nad wartościami, nad przyszłością. Ale jest to także chwila, w której zaczynamy doceniać bliskość drugiego człowieka, miłość, przyjaźń, zrozumienie. Szczególnie teraz, kiedy mamy okres pandemii, a jednocześnie czas przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy.

Czytaj więcej...

Próbny egzamin maturalny

exam 1 21Dzisiejszego popołudnia językiem niemieckim zakończyliśmy próbne egzaminy maturalne z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym. W tym roku szkolnym chęć przystąpienia do matury zadeklarowało 119 uczniów klas IV technikum. Praktycznie w 100% (w domu zostało tylko kilku chorych lub na kwarantannie) nasi uczniowie przystąpili do sprawdzania swoich wiadomości maturalnych.

Czytaj więcej...

Przedłużenie nauki zdalnej do 3 stycznia 2021 r.

godlo plStacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. - poza pewnymi wyjątkami. Już od 30 listopada 2020 r. będzie można prowadzić zajęcia sportowe w szkołach sportowych oraz praktyczną naukę zawodu w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Szczegóły dotyczące organizacji zajęć na warsztatach szkolnych oraz informacje dla młodocianych pracujących zostaną przekazane poprzez dziennik elektroniczny. Więcej informacji pod linkiem:

Czytaj więcej...

Kampania Global Money Week - Zdobywaj wiedzę. Oszczędzaj. Zarabiaj.

ekonomia 2Uczniowie klas 1TE, 2TEI i 2Tei brali udział w dniach 22-25.03.2021r. w webinariach pt.: „Zrozumieć działalność banku i operacje bankowe”, „Cyberoszuści atakują – jak nie dać się okraść w Internecie?” i „Oszustwa na rynku finansowym – dlaczego wciąż im ulegamy?”. Organizatorem kampanii była Komisja Nadzoru Finansowego w ramach ogólnoświatowej akcji Global Money Week. Światowy Tydzień Pieniądza jest corocznym międzynarodowym przedsięwzięciem informacyjnym mającym na celu wzmocnienie u młodzieży świadomości finansowej, stopniowego rozwijania wiedzy, kształtowania umiejętności, postaw i nawyków niezbędnych do podejmowania racjonalnych decyzji finansowych i docelowego uzyskiwania finansowego dobrostanu. 

Czytaj więcej...

V Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno – Logistyczna 2020/2021

logistyk 3Transport i Logistyka, jest bardzo ważnym obszarem polskiej gospodarki, dlatego niezwykle istotnym jest, aby tworzyli go wykwalifikowani specjaliści. Ośmiu uczniów Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie z klas 3 TL i 4 TL o profilu Technik logistyk pod opieką Pana Piotra Styczyńskiego wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej, zorganizowanym przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.  Uczestnicy  musieli odpowiedzieć na 30 pytań zamkniętych (test jednokrotnego wyboru).

Czytaj więcej...

MEN - przedłużenie zawieszenia zajęć stacjonarnych.

godlo plOd poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian. Więcej informacji pod linkiem:

Czytaj więcej...

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS