• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Aktualności 2017/2018

Egzaminy poprawkowe

educationEgzaminy poprawkowe odbędą się w ostatnim tygodniu wakacji, tj. w poniedziałek i wtorek, 27 i 28 sierpnia. Szczegółowe informacje w ogłoszeniach na LIBRUSIE.

Czytaj więcej...

Innowatorium Tygodnia Przedsiębiorczości

ekonomia 2W dniach 11.06 - 15.06.2018 r. uczniowie klasy pierwszej technikum ekonomicznego wzięli udział w 5-dniowych warsztatach z zakresu zarządzania i ekonomii. Warsztaty prowadzone były przez doktorantów publicznych uczelni ekonomicznych: Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Innowatorium to projekt edukacji ekonomicznej młodzieży, który realizowany jest w ramach akcji  edukacyjnych Olimpiady Przedsiębiorczości, organizowanej przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. Celem projektu było zainteresowanie młodych ludzi samodzielnym pogłębianiem wiedzy z ekonomii i zarządzania, zainteresowaniem kierunkami ekonomicznymi, pokazaniem praktycznych zastosowań wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. 

Czytaj więcej...

Kiermasz Używanych Podręczników wrzesień 2018

booksW dniach 10-14 września 2018 roku w bibliotece szkolnej odbędzie się KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW.  Podpisane ołówkiem i wycenione podręczniki można przynosić do biblioteki od 3 września. Ksiązki powinny być w dobrym stanie, niepopisane długopisem, nieporozrywane, czyste.  Zapraszamy na kiermasz!

Czytaj więcej...

Festiwal Nauki na UZ

uz 1W dniu 11 czerwca 2018 r. grupa młodzieży PZS w Świebodzinie uczestniczyła w Festiwalu Nauki zorganizowanym przez Uniwersytet Zielonogórski pod hasłem Nauka biletem do przyszłości. Głównym celem festiwalu jest popularyzacja i upowszechnianie nauki. Uczniowie wraz z opiekunami Marianem i Natalią Hoszman zwiedzili kampus Instytutu Neofilologii. Uczniowie mogli zobaczyć sale wykładowe, jak odbywają się zajęcia, porozmawiać z wykładowcami i studentami. Wzięliśmy udział w bardzo ciekawych warsztatach "Anglicyzmy w języku polskim", prowadzonych przez Panią doktor Irminę Kotlarską.  

Czytaj więcej...

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

budynek pzstizUroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się w piątek, 22 czerwca 2018 r. o godz. 9.30 przed budynkiem szkoły. Zapraszamy!!!

Brawo Natalia!

english flagNatalia Aptacy, uczennica klasy 1 TL zdobyła 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego Great Poles, który odbył się 9 czerwca 2018 r. w Warszawie. Konkurs, zorganizowany przez wydawnictwo Oxford University Press, polegał na opisaniu w języku angielskim niezwykłej osoby narodowości polskiej lub polskiego pochodzenia, która wywarła znaczący wpływ na świat, wprowadziła nowe, inspirujące wartości, stworzyła przełomowe wynalazki, zmieniła lub wpłynęła na historię, styl życia, spowodowała zwrot wydarzeń, pozytywne zmiany lub osiągnęła coś bardzo niezwykłego. Zadaniem uczestników było napisać esej o wybranej osobie, w którym należało wyjaśnić i uzasadnić, dlaczego warto tę osobę włączyć do wyróżnionej grupy Wielkich Polaków. Oceniano treść oraz poprawność pod względem językowym, leksykalnym i gramatycznym.

Czytaj więcej...

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

flaga niemW dniach 27-05 do 2-06-2018r. młodzież z naszej szkoły przebywała w Niemczech (miejscowość Wiesensteig) gdzie realizowała projekt pt.Wege zur Erinnerung- Zachować Pamięć.Obie grupy, polska i niemiecka, miały możliwość zapoznania się z trudną historią łączącą oba narody. Młodzi ludzie odwiedzili znane miejsca pamięci gdzie niemieccy faszysci przed ll wojną światową  i w jej trakcie dokonywali eksterminacji niewinnych ludzi.Takie miejsca jak Dachau, gdzie znajdował się niemiecki obóz koncentracyjny, czy miejscowość Grafeneck gdzie w ciągu 1 roku poddanych  eutanazji  zostało ponady 10 tysięcy osób upośledzonych i niepełnosprawnych, zostaną na długo w pamięci.

Czytaj więcej...

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS