• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Aktualności 2016/2017

Wielkopolski Konkurs Matematyczny Supermatematyk

budynek pzstiz 2W tegorocznej edycji Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego SUPERMATEMATYK, w naszej szkole udział wzięło 31 uczniów. Po etapie szkolnym, powiatowym i rejonowym, do ścisłego finału, zakwalifikowały się dwie uczennice klasy 1 te: Milena Klebieko i Małgorzata Kaźmierczak. Oto ich refleksje na temat konkursu:

Czytaj więcej...

Kiermasz używanych podręczników wrzesień 2017

booksW dniach 11-15 września 2017 roku, w bibliotece szkolnej, odbędzie się KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW.  Podpisane ołówkiem i wycenione książki można przynosić do biblioteki szkolnej od  4 września. Książki powinny być w dobrym stanie, nieporozrywane, niewypełnione długopisem. Podręczniki  z przedmiotów zawodowych prosimy zakupić  we własnym zakresie, ponieważ uczniowie sprzedają ich znikome ilości. Zapraszamy na kiermasz!

Czytaj więcej...

Cała Polska czyta dzieciom- wizyta naszych uczniów w Szkole Podstawowej nr 7

books3Dnia 30 maja 2017 roku uczennice klasy I TE, Natalia Spolska i Monika Tywoniuk  wraz z bibliotekarką Małgorzatą Malarczyk odwiedziły klasę 3 C z pobliskiej szkoły podstawowej nr 7. Celem wizyty było wspólne czytanie bajek w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.  Po miłym przywitaniu nas przez uczniów oraz przez panie nauczycielki, Panią Anettę Stabrzyńską-Pawlak oraz Panią Barbarę Szafran, Monika i Natalia  przeczytały dzieciom dwie bajki- „O rybaku i złotej rybce” oraz „Pani Zima”. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali  swoich starszych koleżanek.  Następnie trzecioklasiści odpowiadali na pytania dotyczące treści bajek, dokonywali  oceny  postaw głównych bohaterów oraz  wyrażali  swoje opinie i odczucia.

Czytaj więcej...

Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej w Blasiebergu

zawody niem 1721 maja 2017r. młodzież z PZSTiZ w Świebodzinie wyruszyła do zaprzyjaźnionej placówki dydaktyczno-wychowawczej w miejscowości Wiesensteig w  rejonie Badenii-Winterbergii w Niemczech, by spędzić tam 7 dni realizując program ekologiczno-dydaktyczny. Młodzież mogła zapoznać się z charakterastycznym i specyficznym krajobrazem rezerwatu  biosfery Swabische Alb, należącym do UNESCO  oraz sposobami ochrony tego rejonu i odpowiedzialności, dzięki której można ten teren zachować dla przyszłych pokoleń.

Czytaj więcej...

FESTYN ZROWIA - ostatni etap projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”

festyn zdrowia 2017W piątek 9 czerwca 2017 roku na Hali Sportowej przy PZSTiZ odbył się Festyn Zdrowia w ramach realizowanego w naszej szkole drugiego etapu ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”. Celem festynu była promocja zdrowego stylu życia, a przede wszystkim aktywności fizycznej i idei zdrowego odżywiania. Uczniowie zaangażowani w projekt z Zespołu „Ekologicznie zakręceni” wraz z opiekunami, panią J.Giecołd i panią I. Bącelą oraz nauczycielami wychowania fizycznego, panią K. Jastrzębską i panem G. Tomaszewskim przygotowali ciekawy blok sportowy.

Czytaj więcej...

Gastronomia znów na topie!!!

food pizzaPo raz kolejny na warsztatach szkolnych gościliśmy młodsze koleżanki i kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 6. W dniach 1 i 2 czerwca br. uczniowie z klas 2 i 4 wraz z opiekunami Jolantą Błażków i Kamilą Orlicką-Hyz uczestniczyli w  zajęciach  praktycznych  wypiekając pizzę i rogaliki. Starsze koleżanki i koledzy z klasy 3 Em uczestnicząc w roli opiekunów pod nadzorem nauczycieli Anny Czywczyńskiej i Anny Rytwińskiej przeprowadzili warsztaty kulinarne podając cenne wskazówki technologiczne, które z pewnością  przydadzą się  podopiecznym. Zajęcia jak zwykle były bardzo apetyczne. Rodzicom pozostała najsmaczniejsza część zajęć - degustacja!

Czytaj więcej...

Rajd Katyński

budynek pzstiz„...VENIMUS, VIDIMUS, VICIMUS....” Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkól Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie wraz z opiekunem, który był członkiem drużyny, panem mgr Waldemarem Wachowskim, po raz pierwszy wzięli udział w corocznym Rajdzie Katyńskim w Skwierzynie. Jak mówili członkowie zespołu „... pojechaliśmy w celach zwiadowczych...” a wrócili jako zwycięzcy. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie wraz z opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu, panią Joanna Mencweld, w dniu 25.04.2017r. postanowili uczcić pamięć ofiar Katynia poprzez zapalenie zniczy przy dębach, które zostały zasadzone w Parku Jagiełły.

Czytaj więcej...

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS