• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Aktualności 2015/2016

Zakończenie Roku Szkolnego

zakonczeni 2016„Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od innych. Najważniejsze jest, byś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.” Trwają wakacje, czas odpoczynku, nabrania dystansu, zebrania sił na kolejny rok szkolny. Jest to również dobry czas na podsumowanie tego, co za nami, a rok szkolny 2015/2016 należał do szczególnie udanych, przede wszystkim pod kątem kształcenia zawodowego. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy, we współpracy z Lubuską Komendą Ochotniczych Hufców Pracy oraz Młodzieżowym Centrum Kariery w Świebodzinie TARGI EDUKACJI I PRACY, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i pracodawców. Wszyscy czekają na kolejną edycję. 

Czytaj więcej...

Bezpieczne wakacje

wakacjeW dniu 6 czerwca 2016 roku Pan Marek Cieśla, instruktor ratownictwa wodnego, przeprowadził trzy spotkania z młodzieżą naszej szkoły. W trakcie prelekcji uzmysłowił nam jakie zagrożenia czekają na nas podczas wypoczynku i zabawy nad wodą.  Poznaliśmy metody najskuteczniejszej pomocy w sytuacji zagrażającej życiu.  Zobaczyliśmy filmy oraz zdjęcia pobudzające naszą wyobraźnię.

Czytaj więcej...

Uwaga absolwenci technikum!

budynek pzstizInformujemy, że odbiór świadectw dojrzałości lub informacji o uzyskanych wynikach egzaminu maturalnego nastąpi w dniu 5 lipca 2016 od godziny 12.00. Świadectwa będą wydawane przez wychowawców klas we wskazanych gabinetach. Osoby odbierające świadectwo lub zaświadczenie w imieniu maturzysty muszą okazać się pisemnym upoważnieniem. Informacje o wynikach nie będą udzielane telefonicznie.

Czytaj więcej...

Konkurs "Na najlepszego anglistę"

english flagW dniu 3 czerwca 2016 roku w Powiatowym Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie odbyła się 17 edycja konkursu leksykalno-gramatycznego na „Najlepszego Anglistę w szkole” wśród klas I. Cele konkursu:

 

Czytaj więcej...

Finał „StartUp! GrowUp!”

pwsz sulechow budW dniu 14 czerwca 2016r. odbył się finał projektu „StartUp! GrowUp!” organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sulechowie. W grze brało udział 11 grup z 8 szkół ponadgimnazjalnych województwa lubuskiego. Naszą szkołę reprezentowali : Łukasz Bil, Zuzanna Chmielewska, Jakub Dziekciarz, Sebastian Kelm, Mikołaj Makowski, Filip Michalski, Damian Nowak, Lidia Paruzel, Jakub Silny, Paulina Żarska pod opieką pań Agnieszki Hyżorek i Adrianny Krzemińskiej.

Czytaj więcej...

Nowa reprezentacja naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Miasta

budynek pzstizSamorząd Szkolny ma przyjemność ogłosić, że w wyniku wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta, które odbyły się we wtorek 14 czerwca 2016 roku w świetlicy szkolnej naszymi reprezentantami zostali Klaudia Fraszko klasa 1TL oraz Kacper Izbiański klasa 2TI. Nad przebiegiem głosowania czuwała komisja w składzie: Maciej Frąckowiak, Jacek Kościukiewicz, Grzegorz Grabas i Grzegorz Janiszewski. Koleżankom i kolegom dziękujemy za udział w głosowaniu, a zwycięzcom życzymy owocnej pracy w Młodzieżowej Radzie Miasta.

Czytaj więcej...

Podsumowanie konkursu na Czytelnika Roku 2015

books3Z wielką radością informujemy, że nasze uczennice znalazły się w gronie zwycięzców w konkursie na Czytelnika Roku "BIBLIOFIL ANNO 2015", organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Świebodzinie. W kategorii Młodzieżowego Czytelnika Roku Karolina Matelska z klasy 1TŻ  zajęła I miejsce natomiast Kamila Szymaszek z klasy 2TL III miejsce. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 25 maja b.r. w czytelni Biblioteki Publicznej w Świebodzinie. Uroczystość uświetnił swoją obecnością znany polski pisarz, Dariusz Rekosz oraz przedstawiciele władz lokalnych. Serdecznie gratulujemy pasjonatkom książek!

Czytaj więcej...

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS