• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Aktualności 2012/2013

Wizyta w Ośrodku Egzaminacyjnym w Grodzisku Wlkp.

budynek pzstiz 2Dnia 11 czerwca 2013r. uczniowie kończący naukę w zawodzie sprzedawca (klasa 2K) i kucharz małej gastronomii (klasa 2 MG) mieli okazję, dzięki życzliwości pani dyrektor Anny Matysiak, zwiedzić Ośrodek Egzaminacyjny w Grodzisku Wlkp., który przeprowadza etap praktyczny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Czytaj więcej...

Z językami za pan brat

dzien jez obcych 2013„Granice mojego języka oznaczają granice mojego świata”, pisał Ludwik Wittgenstein. Język bowiem odzwierciedla kulturę społeczności, zawiera pewne określone, charakterystyczne dla niej ujęcie świata.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny „Britain as I See It”

english flagW kwietniu oraz maju 2013 roku w Powiatowym Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie odbył się konkurs plastyczny „Britain as I See It”. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań, rozpoznanie i rozwijanie ukrytych uzdolnień uczniów, zainteresowanie tematyką związaną z Wielką Brytanią i realiami danego kraju, stworzenie płaszczyzny pozytywnej i twórczej rywalizacji.

Czytaj więcej...

Konkurs na Najlepszego anglistę PZSTiZ

budynek pzstizW dniu 23 maja 2013 r. w Powiatowym Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie o godzinie 10.00 odbył się konkurs leksykalno-gramatyczny na „Najlepszego Anglistę w szkole” wśród klas I. Hasło konkursu brzmiało: „Dobra znajomość języków obcych – twoje lepsze jutro”.

Czytaj więcej...

PWSZ z Gorzowa i PZSTiZ ze Świebodzina będą działać wspólnie

pwsz pzstizCelem szkoły jest stworzenie uczniom jak najlepszych warunków kształcenia, opieki wychowawczej czy umożliwienie rozwijania pasji i zainteresowań.Mając to wszystko na uwadze 11 czerwca 2013 roku dyrektor szkoły Pani Sabina Orlicka podpisała umowę o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Gorzowie Wielkopolskim, której przedstawiciela – prorektora  ds. Studenckich dra Przemysława Słowińskiego gościliśmy tego dnia w PZSTiZ.

Czytaj więcej...

Obchody "Dnia Ziemi"

13335643-3d-human-characters-hollding-planet-earth-isolated-on-whiteOd 22 do 30 kwietnia b.r. trwały w naszej szkole obchody Światowego Dnia Ziemi. Program działań obejmował realizację 3 zadań w klasach pierwszych i drugich: I.Zorganizowanie konkursu wiedzy o przyrodzie i ochronie środowiska.

Czytaj więcej...

Zajęcia z przedszkolakami w pracowni krawieckiej

krawiec przedszkolaki 2013Dnia 12.06.2013r. w pracowni krawieckiej odbyły się zajęcia warsztatowe dla dzieci z Publicznego Przedszkola nr 3 w Świebodzinie. Spotkanie miało na celu zaszczepienie u dzieci, od najmłodszych lat, zamiłowania do pracy ręcznej, rozwijania pogłębiania wyobraźni, zmysłów artystycznych, wyrabiania umiejętności manualnych tak bardzo przydatnych w życiu codziennym.

Czytaj więcej...

Wycieczka I THT

logoLubuskie warte zachodu? Świebodzin też. W dniu 13.06.2013 uczniowie klasy I THT, kształcący się w zawodzie technik obsługi turystycznej mieli możliwość zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Działaj z Nami", które mieści się w Świebodzinie przy ulicy Wałowej 1.

Czytaj więcej...

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS

Menu użytkownika