• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Aktualności 2018/2019

Rozdanie świadectw ukończenia Szkoły Branżowej I Stopnia

logo26 czerwca 2020 roku pierwsi absolwenci Szkoły Branżowej I stopnia odebrali swoje świadectwa. Z dumą informujemy, że świadectwo ukończenia szkoły otrzymało 100% uczniów klas III. Wśród nich Edyta Bołbot, finalistka Supermatematyka, stypendystka Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Starosty Powiatu Świebodzińskiego za wyniki w nauce, dzisiaj z tytułem Najlepszego Absolwenta i związanym z tym stypendium Starosty. Wszystkim odbierającym świadectwo ukończenia szkoły, szczerze gratulujemy i życzymy powodzenia w dorosłym życiu.

Czytaj więcej...

Egzamin zawodowy - sesja letnia 2020

budynek pzstizUpragnione wakacje coraz bliżej, a u nas szkoła pełna uczniów.  Jak co roku, w ostatnim tygodniu nauki w szkołach kształcących zawodowo rozpoczynają się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe uczniów klas III technikum i szkoły branżowej I stopnia. W tym roku jest to okres szczególnie trudny ze względu na panujące ograniczenia zapobiegające szerzeniu się pandemii koronawirusa. Przesunięte egzaminy maturalne spowodowały nałożenie się niektórych terminów i tak w tym samych czasie egzaminujemy zarówno maturzystów jak i zawodowców.

Czytaj więcej...

Wytyczne związane z przeprowadzeniem egzaminu maturalnego i zawodowego

exam 3Jak wszystkim wiadomo tegoroczne egzaminy zewnętrzne muszą zostać przeprowadzone pod szczególnym nadzorem sanitarnym, zapewniającym wszystkim uczestnikom egzaminu pełne bezpieczeństwo. Zobowiązuję wszystkich absolwentów do zapoznania się z poniższym materiałem i zastosowania się do wskazówek związanych z zakrywaniem nosa i ust, przyjściem na egzamin z własnymi przyborami, właściwym zachowaniem przed i w trakcie egzaminu. Dodatkowe informacje, również do zapoznania się, wysłane w dzienniku elektronicznym.

Czytaj więcej...

Pożegnanie Maturzystów – kwiecień 2020

edu 3

„Są miliony niezapomnianych chwil, tysiące powodów do uśmiechu, setki szczęśliwych dni. Kilku ludzi, za których gotów jesteś  wskoczyć w ogień i … JEDNO ŻYCIE”. Planując dzisiejszą uroczystość nikt z nas nie przypuszczał, iż będą jej towarzyszyły tak nietypowe okoliczności, że będzie Wam dane kończyć zdalnie szkołę w czasie pandemii i na osobisty odbiór świadectwa oraz egzamin maturalny poczekacie dłużej niż zwykle. Dla mnie każde pożegnanie maturzystów jest wyjątkowe, dlatego pozwólcie, że uruchomimy wyobraźnię i wspólnie przeżyjemy ten wyjątkowy dzień. A miało być tak …

Czytaj więcej...

Wyniki sesji zimowej 2020 egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe

egz.wyn.marzecW styczniu 2020 roku, kilka dni przed Balem Studniówkowym, z ostatnim egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie zmierzyło się 117 uczniów klas IV naszego technikum. Mimo mi poinformować, iż ogólna zdawalność egzaminu ( 74,4% ) jest wyższa od zdawalności województwa lubuskiego i okręgu. W tym roku łatwiejsza okazała się część pisemna ( zdawalność 94,02% ), część praktyczna osiągnęła wynik 76,1% . 

Czytaj więcej...

Komunikaty MEN

LOGO menAktualne i WAŻNE  komunikaty Ministerstwa Edukacji Narodowej  w sprawach związanych z KORONAWIRUSEM dostępne są do wglądu pod poniższymi linkami:

Czytaj więcej...

Organizacja wejścia na EGZAMIN MATURALNY

educationW celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego oraz uniknięcia grupowania się młodzieży przed szkołą proszę wszystkich maturzystów o ścisłe przestrzeganie godziny oraz miejsca wejścia do budynku szkolnego. Proszę również o zastosowanie się do opublikowanych wcześniej wytycznych związanych z przeprowadzeniem egzaminu. Przypominam najważniejsze z nich :

Czytaj więcej...

Rozdanie świadectw ukończenia technikum

rozd sw 20 1„Jeśli nie można inaczej odzyskać dobrego wspomnienia, ocalić jakiejś prawdy dla przyszłości - to trzeba odejść. Tylko zapamiętaj wtedy latarnię wskazującą powrotną drogę. To, co oddalone – pięknieje.       Wracając, nie zapomnij o przebytej drodze i o blasku, który odnalazł powrotny szlak.” Świadectwa ukończenia technikum, z zachowaniem pełnego rygoru sanitarnego, rozdane. Moi drodzy Absolwenci, już nie zdołamy Was zatrzymać, rozpoczynacie kolejny etap swojego dorosłego życia. Z ogromną radością, ale też dumą podpisywałam Wasze świadectwa, wspominając przy okazji Wasze osiągnięcia, zaangażowanie i wartości, jakie cenicie.

Czytaj więcej...

Praca pedagogów

logoPedagodzy szkolni są do dyspozycji uczniów i rodziców w godzinach pracy szkoły. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są w dzienniku elektronicznym LIBRUS.

Wykaz maili służbowych

logoW dziale GRONO PEDAGOGICZNE dostępny jest do pobrania wykaz maili kontaktowych do dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników administracji Powiatowego Zespołu Szkół. Jednocześnie drogą komunikacji jest dziennik elektroniczny. Wykaz skrzynek słuzbowych dostępny jest również pod poniższym linkiem:

Czytaj więcej...

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS