• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Aktualności 2014/2015

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2-16

budynek pzstizUroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016 odbędzie się we wtorek, 1 września o godzinie 9.30.

Kiermasz używanych podręczników

booksW dniach 10-18 września 2015 roku, w bibliotece szkolnej, odbędzie się KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW.  Podpisane ołówkiem i wycenione książki można przynosić do biblioteki szkolnej do  9 września. Książki powinny być w dobrym stanie, nieporozrywane, niewypełnione długopisem. Zapraszamy!

Najlepszy Germanista PZSTiZ roku 2015

brama brandenburskaW dniu 20.05.2015 r. w Powiatowym Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie o godzinie 9.00 odbyła się pierwsza edycja konkursu leksykalno-  gramatycznego o tytuł „Najlepszego Germanisty ” w szkole. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie wszystkich klas uczący się z pasją języka niemieckiego. Z inicjatywą powstania konkursu wyszła nauczycielka języka niemieckiego Małgorzata Chorążyczewska, która wzorując się na podobnym konkursie z języka angielskiego odbywającego się w szkole już od 15 lat, zapragnęła dać możliwość  wykazania się uczniom uczącym się innego języka.

Czytaj więcej...

Konkurs z języka angielskiego

konkurs ang czerw 2015W dniu 9 czerwca 2015 roku w Powiatowym Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie odbył się szkolny konkurs leksykalno-gramatyczny na „Najlepszego Anglistę w szkole” wśród klas I. Konkurs miał na celu zmotywowć uczniów w kierunku pogłębiania wiedzy o języku angielskim, wesprzeć uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań i kompetencji, zachęcić uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i  zdobywania nowych umiejętności, wspomagać uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy, stworzyć młodzieży możliwość szlachetnego współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień.

Czytaj więcej...

Kangur matematyczny

matematykaDnia 19 marca 2015r. ośmiu uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie ,,KANGUR MATEMATYCZNY". Najlepszy wynik w szkole w kategorii Junior osiągnął Michał Chruścicki z klasy I TI, natomiast w kategorii Student - Damian Seifert z klasy II TEH. Nagrodami za udział w konkursie były drobne upominki, składane magiczne węże. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Czytaj więcej...

Wycieczka do hoteli

hotel lagow czerw 201519 maja 2015 r. uczniowie klasy 2THO zgłębiali tajniki zawodu hotelarza podczas wycieczki do czterech obiektów noclegowych w Łagowie. Nasza wyprawa rozpoczęła się od ośrodka "Mundi Park". Pani recepcjonistka oprowadziła nas po całym obiekcie i zapoznała z jego strukturą organizacyjną. Drugim celem był "Hotel Zamek". Tu najbardziej podobał nam się dziedziniec i sala rycerska, gdzie odbywają się konferencje, spotkania biznesowe i imprezy towarzyskie.

Czytaj więcej...

Powiatowy Konkurs Języków Obcych w PZSTiZ

powiat konk jez obcych 201527 maja 2015 r. stał się wyjątkowym wydarzeniem w kalendarzu  Powiatowego Zespołu Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie. W tym dniu odbyła się I Edycja   Powiatowego Konkursu  Języków Obcych dla uczniów Gimnazjów. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języków obcych PZSTiZ, którzy postawili sobie za cel propagowanie nauki języka angielskiego i niemieckiego oraz zapoznanie młodzieży z ofertą edukacyjną dla przyszłych uczniów szkoły średniej.

Czytaj więcej...

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS