• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Pożegnanie Maturzystów – kwiecień 2020

edu 3

„Są miliony niezapomnianych chwil, tysiące powodów do uśmiechu, setki szczęśliwych dni. Kilku ludzi, za których gotów jesteś  wskoczyć w ogień i … JEDNO ŻYCIE”. Planując dzisiejszą uroczystość nikt z nas nie przypuszczał, iż będą jej towarzyszyły tak nietypowe okoliczności, że będzie Wam dane kończyć zdalnie szkołę w czasie pandemii i na osobisty odbiór świadectwa oraz egzamin maturalny poczekacie dłużej niż zwykle. Dla mnie każde pożegnanie maturzystów jest wyjątkowe, dlatego pozwólcie, że uruchomimy wyobraźnię i wspólnie przeżyjemy ten wyjątkowy dzień. A miało być tak …

24 kwietnia 2020 roku, godz.12.00 Świebodziński Domu Kultury. Na sali 118 uczniów klas maturalnych, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście. W pewnym momencie na scenie pojawia się męska część absolwentów, wśród nich Mateusz, Kacper, Paweł, Adrian, Wiktor, Hubert i wieli innych i zaczynają śpiewać : „Hej Wy, czy jeszcze pamiętacie …”

 

 https://www.youtube.com/watch?v=3BnfiJnHXvk

 

Pamiętamy, wszyscy pamiętamy i nigdy nie zapomnimy, ponieważ „ W bagażu doświadczeń życiowych każdego człowieka wiele miejsca zajmują wspomnienia, dobre i złe oraz szkolne.” Kończycie szkołę i kierunek, który wybraliście. Kończycie szkołę z dyplomem wybranego technika, który ma zapewnić Wam zawodowy sukces. Niektórzy z Was podejmą dalszą nauką na studiach wyższych, inni dzisiaj zakończą swoją przygodę ze szkołą, ale tak naprawdę to życie jest szkołą.

 

„Życie jest najtwardszą ze szkół.

Nigdy nie wiesz, w której jesteś klasie,

jaki masz następny egzamin i w dodatku nie możesz ściągać,                                             

bo nikt inny nie ma tych samych pytań co Ty …”


Serdecznie gratuluję Wam osiągniętych wyników, 7 z Was kończy szkołę z wyróżnieniem, przy czym 6 ze średnią 5,0 i powyżej.

Przed Wami dorosłe życie, a w nim niepokoje i nadzieje, niepewność i mozolne szukanie drogi, która doprowadzi Was do sukcesu i przyniesie szczęście, dlatego „Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam.”

 

https://www.youtube.com/watch?v=mNV7hHrvoLY

 

„ Żyj - Inspiruj innych. Dawaj wartość. Ucz się. Łam zasady. Ustalaj priorytety. Uśmiechaj się. Chroń bliskich. Ciesz się. Pomagaj innym. Wspieraj słabszych. Zwalczaj zło. Miej dystans. Walcz o swoje. Wyróżniaj się. Kreuj świat. Dbaj o siebie. Pokonuj przeszkody. Realizuj cele. Wybaczaj stale. Szalej czasem. Mów, że kochasz. Ufaj intuicji. Podążaj za marzeniami. Słuchaj mądrzejszych.  Dziękuj szczerze. Mów prawdę. Przepraszaj za błędy. Wyciągaj wnioski. Współodczuwaj emocje. Wytrzymuj trudy. Szukaj wyjątkowości. Rób plany. Rozpoznawaj człowieczeństwo. Miej nadzieję. Wzmacniaj siły.  Wierz w ideały. Rozwijaj się. Idź do przodu. Twórz siebie.”

Pamiętajcie, że ogromnie ważne w życiu są korzenie, miejsce z którego się wywodzimy, tradycje, ludzie, którzy nas otaczają.

Szczególnie dzisiaj, kiedy nasze życie stanęło na głowie, kiedy kontakty międzyludzkie zostały ograniczone do telefonu, sm’a czy maila, tym bardziej ważne jest to, co robiliśmy wcześniej, to w jaki sposób zdobyliśmy swoje wykształcenie i doświadczenie, to jakimi jesteśmy ludźmi.

Na koniec chciałabym podziękować. Po pierwsze Wam za wybór naszej szkoły, bycie jej uczniem i tworzenie historii szkoły. Za to, jacy jesteście, w większości otwarci, wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka, bardzo aktywni, działający w wolontariacie, uczestniczący w akcjach charytatywnych, reprezentujący szkołę podczas uroczystości lokalnych.

Dziękuję również Waszym rodzicom, za zaufanie, za powierzenie Was pod opiekę nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie, ale również za ogromy trud wychowawczy, który od 20 lat wkładają w Wasze wychowanie i wykształcenie.

Dziękuję również wszystkim nauczycielom i wychowawcom, za to, że towarzyszyli Wam w Waszym rozwoju, przyczyniali się do niego, że byli świadkami Waszych przemian, świadkami stawania się dorosłego człowieka.

A ponieważ „Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owację na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat” ja w tym momencie stoję i biję brawo, Wam wszystkim.

Jeszcze raz życzę Wam powodzenia i wierzę głęboko, że już w najbliższym czasie uda mi się dopełnić tradycji szkoły i wręczyć Wam osobiście świadectwa i nagrody. A z pewnością spotkamy się jeszcze na egzaminie maturalnym.

A w chwili zwątpienia niech otuchy dodają Wam te słowa :”I Owszem, wytrzymasz – wyszeptał. Wytrzymasz wszystko.”, ponieważ ”Jeszcze będzie przepięknie. Jeszcze będzie normalnie.”

 

https://www.youtube.com/watch?v=OjYyyNXQvwc

 

POWODZENIA !!! – Sabina Orlicka 

(so/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS