• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Wyjazd integracyjny klasy 1TLp

kalinnowe pola1 października 2019 roku klasa 1 TLp wraz z wychowawcą panem Piotrem Styczyńskim pojechała na wycieczkę na Kalinowe Pola w celu integracji uczniów zespołu klasowego, wspólnego spędzenia czasu wolnego, lepszego poznania rówieśników oraz wychowawcy. Kalinowe Pola to pole golfowe w miejscowości Kalinowo, które jest dostępne  i przystępne dla wszystkich.  Powstało ono na 75 hektarach i przyciąga  amatorów golfa. Kalinowe Pola to pole typu „parkland”. Zaprojektowano je, aby było wyzwaniem dla zaawansowanych golfistów, grających z białych tee, a równocześnie łagodne i ciekawe dla graczy początkujących, startujących z żółtych.

Wyjechaliśmy z przystanku za szkołą, na miejscu po przyjeździe przywitał nas pan Tomasz menager ośrodka.  Następnie udaliśmy się do sali konferencyjnej i graliśmy w różne gry i zabawy integracyjne z wychowawcą. Na początku zrobiliśmy dwa kółka wewnętrzne i zewnętrzne, środkowe koło tworzyły dziewczyny a chłopacy zewnętrzne i nasz świetny wychowawca podawał nam tematy, na które mieliśmy rozmawiać z osobą z naprzeciwka.

Kolejną grą było obrócenie tratwy (koca) na drugą stronę, dobieraliśmy się w czwórki i wspólnymi siłami stojąc na tej przysłowiowej tratwie próbowaliśmy ją obrócić. Trzecią zabawą było dobranie się w pary i układanie ciałami różnych figur i kształtów, zadanie było dość dziwne ale nauczyło nas współpracy. Ostatnią grą, w którą zagraliśmy było przyczepienie kartki na plecy osobie po prawej stronie i każdy kto chciał mógł podejść i napisać co sądzi o danej osobie.

Następnie poszliśmy uczyć się grać w golfa. Byliśmy podzieleni na dwie grupy, jedna grupa poszła na mini pole gdzie pan instruktor uczył nas prawidłowej postawy do oddania strzału, druga grupa była zaś z panem instruktorem, który uczył jak uderzyć piłkę golfową z miejsca aby daleko poleciała. Później obie grupy zamieniły się i robiły to co poprzednia. Jak skończyliśmy grę poszliśmy na pyszne naleśniki i pojechaliśmy do domu.

Wyjazd był bardzo ciekawy, śmieszny, wspólny aktywny wypoczynek, gry  i zabawy pozwoliły młodzieży lepiej poznać rówieśników i wychowawcę, nawiązać przyjacielskie relacje oraz nauczyć się współpracy w grupie. Uczniowie oraz wychowawca byli zachwyceni.

(mm/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS