• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Sesja letnia egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie

budynek pzstizW sobotę 29 czerwca 2019 roku po drugiej zmianie zakończyliśmy sesję letnią egzaminów zawodowych. Tego dnia z zadaniem części praktycznej zmierzyli się uczniowie klasy III w zawodzie technik informatyk. Bieżąca sesja egzaminacyjna rozpoczęła się w naszej szkole w poniedziałek 17 czerwca, kiedy to logistycy i hotelarze z klasy III technikum rozwiązywali zadania części praktycznej. We wtorek, 18 czerwca do części pisemnej przystąpili wszyscy uprawnieni uczniowie klas III technikum i zasadniczej szkoły zawodowej.

 

Na dwóch zmianach swój egzamin pisało 120 uczniów technikum w zawodzie ekonomista, informatyk, hotelarz, mechanik, logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, a także 48 uczniów zasadniczej szkoły zawodowej, którzy kształcili się u nas jako kucharze, sprzedawcy, ślusarze, operatorzy obrabiarek skrawających i elektromechanicy.

Już na wakacjach, bo od poniedziałku 24 czerwca do soboty 29 czerwca włącznie, na 34 zmianach, w nowoczesnych pracowniach zawodowych, przygotowanych na egzamin przez 12 asystentów technicznych, pod okiem 12 przewodniczących Zespołów Nadzorujących i egzaminatorów OKE wykonywane były zadania praktyczne.

Tegoroczna sesja egzaminacyjna nie należała do najłatwiejszych. Najtrudniejszym przeciwnikiem okazał się upał, który towarzyszył nam każdego dnia. Wierzę jednak mocno, iż wyniki, które poznamy 30 sierpnia, będą kolejny raz powodem do zadowolenia zarówno zdających jak i uczących ich nauczycieli.

(so/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS