• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Ślusarze z PZS w Świebodzinie najlepsi w województwie!

slusarzNasza szkoła po raz dwunasty wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie o Tytuł Najlepszego Ślusarza Ziemi Lubuskiej. Zgodnie z zaleceniami Komitetu Głównego Konkursu zawody I stopnia (szkolne) XXI edycji odbyły się w lutym  tego roku w Powiatowym Zespole Szkół w Świebodzinie. W wewnątrzszkolnym etapie wzięło udział 20 uczniów z klas ZSZ w zawodzie ślusarz. Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: mgr inż. Piotr Rybczyński, mgr Wiktor Koperkiewicz i Zbigniew Piotrowski  przeprowadziła część pisemną i praktyczną, a następnie oceniła obie części konkursu.

Do II etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się dwóch uczniów , którzy zajęli I i II miejsce: Kacper Płochocki z  klasy 3CS i Oskar Obst, również  z klasy 3CS. Etap II odbył  się 03 kwietnia 2019 roku w Szprotawie. Tematy zadań tego etapu określał organizator  konkursu, czyli Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Szprotawie. W części pisemnej uczniowie odpowiadali na 40 pytań testowych z zakresu technologii mechanicznej, rysunku zawodowego i bhp. Część praktyczna polegała na wykonaniu elementu według rysunku. Oceniana była dokładność wykonania, estetyka elementu, bhp podczas pracy i czas poświęcony na zadanie. Element należało wykonać z dokładnością do 0,05 mm.  W części praktycznej uczestnicy mogli zdobyć max 60 pkt. 

Nasza Szkoła zajęła I miejsce w województwie, zdobywając Puchar Lubuskiego Kuratora Oświaty. Nasi uczniowie zajęli: II ( Kacper Płochocki ) i V (  Oskar Obst) miejsce. Najlepszym ślusarzem w województwie został Grzegorz Zołotucha z CKZiU w Żarach.

Tematyka konkursu obejmowała wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne w zakresie podstawy kształcenia z przedmiotów zawodowych poszerzonych o literaturę zawodową. Komisja Szkolna serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom za udział w zawodach i gratuluje uzyskanych rezultatów.

(wł/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS