• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Aktualności 2018/2019

Pierwszy w Polsce „Dzień Nauki Polskiej”

nauday20„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi…”. 19 lutego 2020 roku uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie włączyli się w pierwsze w Polsce obchody Dnia Nauki Polskiej. Data upamiętnia urodziny najsłynniejszego polskiego naukowca, pochodzącego z Torunia – Mikołaja Kopernika. Uczniowie klas 1 Ti oraz 2 Tm uczcili to święto obecnością na wykładzie dra inż. Jerzego Stodolnego pt.: „Mikroświat w laboratoriach firmy Remix” w Muzeum Regionalnym w Świebodzinie.

Czytaj więcej...

Kucharze dla WOŚP

wosp 2011-12 stycznia 2020r. był weekendem dla 28 finału WOŚP. Uczniowie klas pierwszych pod okiem nauczycielek: J.Burdz i A.Rytwińskiej ze szczerymi chęciami oraz ogromnym zaangażowaniem dołączyli do elity lubuskiej gastronomii. Już po raz drugi szefowie najlepszych lubuskich restauracji zaproponowali nam współpracę w akcji pt. „Lubuscy kucharze dla WOŚP”. Nasi uczniowie czynnie uczestniczyli w przygotowaniu takich  potraw jak pikantna zupa japońska, burgery z szarpaną wołowiną oraz rozpływające  się w ustach eklerki.

Czytaj więcej...

Konkurs na UZ

uz 15 grudnia 2019 roku uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie uczestniczyli w konkursie kulturoznawczym o krajach Europy w ramach Dni Języków Obcych na Uniwersytecie Zielonogórskim „Humor, żart, komizm”. Uczniowie odpowiadali na pytania quizu na temat znajomości kultury, historii i geografii Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Rosji oraz Włoch.

Czytaj więcej...

Konkurs gastronomiczny "Smaki Azji"

gastro konkurs 19 12Dnia 12 grudnia 2019 r. w PZS w Świebodzinie odbył się etap szkolny XII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego. Tematem wiodącym konkursu były „Smaki Azji”. Do zmagań o tytuł najlepszego znawcy kuchni azjatyckiej przystąpiło 5 zespołów dwuosobowych z klas gastronomicznych. Zwycięzcami zostali Kamila Antkowiak oraz Marcin Karolak. To właśnie oni będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim w Szprotawie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za zwycięzców mocno trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na dalszym etapie. 

Czytaj więcej...

Kolejny etap "Supermatematyka" za nami

educationW piątek, 29 listopada 2019 r. o godz.14.00 odbył się kolejny etap konkursu matematycznego „Supermatematyk”. Z zadaniami II etapu zmierzyło się 9 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzinie oraz 25 uczniów naszej szkoły ( 23 z technikum i 2 ze szkoły branżowej ). Nad pracą uczniów czuwały nauczycielki matematyki : pani Danuta Cukier z I LO oraz pani Anna Łotarewicz, Urszula Bereźnicka i Wanda Zięba z PZS w Świebodzinie.

Czytaj więcej...

Zajęcia praktyczne w Seco Warwick

seco-19W dniu 4.11.2019 r. odbyło się spotkanie szkoleniowo-informacyjne dla klasy drugiej o specjalności ślusarz rozpoczynającej zajęcia praktyczne na terenie firmy Seco Warwick. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania młodzieży z przepisami obowiązującymi w firmie. W dalszej części odbyła się prezentacja prowadzona przez specjalistów ds. marketingu, informatyków, działu badań naukowych, operatorów maszyn, urządzeń oraz montażu i działania pieców. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziły nowe, dotychczas nieznane technologie m.in. obróbka metali, ich łączenie oraz kontrola jakości. Po raz pierwszy młodzież mogła wirtualnie obserwować procesy zachodzące wewnątrz pieców w okularach 3D.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Drezna

dreznoW dniu 9 grudnia 2019 r. grupa młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie odbyła podróż do Drezna. W wycieczce wzięło udział 36 uczniów. Wycieczka miała zarówno charakter przedmiotowy jak i turystyczno-krajoznawczy, gdyż jej głównym celem było zapoznanie się z najważniejszymi zabytkami i dziedzictwem kulturowym stolicy Saksonii oraz kontakt z żywym językiem. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od barokowego zamku w Moritzburg, jednego z licznych niemieckich pałaców na wodzie, wybudowanego w latach 1542-1546 jako pałac myśliwski dla księcia Maurycego Wettyna.

Czytaj więcej...

Listopad minął, ale pamięć pozostała..

tydzien patriotyczny 19Po raz kolejny młodzi ludzie pokazali, że patriotyzm nie jest dla nich pustym, niemodnym słowem; udowodnili, że symbole narodowe trzeba szanować, a pamięć o walecznych Polakach pielęgnować i wyrażać głośno. Śpiew chóru składającego się z kilkudziesięciu uczniów, piosenki wykonane przez młode wokalistki i wokalistów, słowa wypowiadane przez nastoletnich recytatorów oraz zdjęcia, filmy przygotowane przez pięcioro operatorów obrazu i głosu potwierdzały, że „To, co przeżyło jedno pokolenie, /Drugie przeplata w sercu i pamięci.” A walecznymi przodkami, o których opowiedzieli nam uczniowie naszej szkoły, byli żołnierze niezłomni.

Czytaj więcej...

Szlachetna Paczka w PZS

szlachetna paczka log„Wartość naszego życia nie wyznacza to, co robimy dla siebie. Wartość naszego życia wyznacza to, co robimy dla innych.” Nasza szkoła jak co roku włączyła się w ogólnopolską akcję Szlachetnej Paczki. Wśród naszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły nie brakuje przecież ludzi dobrego serca i chętnych do pomocy potrzebującym. Ważny jest dla nas każdy człowiek, bo „LUBIMY LUDZI.”

Czytaj więcej...

„Lekcje z ZUS” 2019/2020

zusKolejny raz Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” oraz Ogólnopolską Olimpiadę pt.„Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Dla zainteresowanych uczniów materiały dydaktyczne znajdują się pod adresem: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/materialy-do-pobraniaW programie przewidziano cykl 4 bloków tematycznych, podczas których uczniowie dowiedzą się:

Czytaj więcej...

Szkolny etap "Supermatematyka"

matematykaW czwartek, 14 listopada 2019 roku odbył się szkolny etap konkursu matematycznego SUPERMATEMATYK, w którym wzięło udział 35 uczniów klas I, 9 z klas II i 6 z klas III technikum. Konkurs był pisany na dwóch poziomach, osobno dla uczniów klas I oraz dla uczniów klas II i III. Do kolejnego etapu przeszło 14 młodych matematyków z klasy I, wśród nich z najwyższym wynikiem Jędrzej Flisiewicz oraz 13 uczniów z poziomu klas II-III. Na tym poziomie najlepsze wyniki uzyskali Marek Urbaniak z klasy III Ti oraz Natalia Duraj z klasy II Ti. Wszyscy wymienieni uczniowie kształcą się na kierunku technik informatyk.

Czytaj więcej...

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS