• bann01.jpg
  • bann02.jpg

Aktualności 2018/2019

Zajęcia praktyczne w Seco Warwick

seco-19W dniu 4.11.2019 r. odbyło się spotkanie szkoleniowo-informacyjne dla klasy drugiej o specjalności ślusarz rozpoczynającej zajęcia praktyczne na terenie firmy Seco Warwick. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania młodzieży z przepisami obowiązującymi w firmie. W dalszej części odbyła się prezentacja prowadzona przez specjalistów ds. marketingu, informatyków, działu badań naukowych, operatorów maszyn, urządzeń oraz montażu i działania pieców. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziły nowe, dotychczas nieznane technologie m.in. obróbka metali, ich łączenie oraz kontrola jakości. Po raz pierwszy młodzież mogła wirtualnie obserwować procesy zachodzące wewnątrz pieców w okularach 3D.

Czytaj więcej...

Szkolny etap "Supermatematyka"

matematykaW czwartek, 14 listopada 2019 roku odbył się szkolny etap konkursu matematycznego SUPERMATEMATYK, w którym wzięło udział 35 uczniów klas I, 9 z klas II i 6 z klas III technikum. Konkurs był pisany na dwóch poziomach, osobno dla uczniów klas I oraz dla uczniów klas II i III. Do kolejnego etapu przeszło 14 młodych matematyków z klasy I, wśród nich z najwyższym wynikiem Jędrzej Flisiewicz oraz 13 uczniów z poziomu klas II-III. Na tym poziomie najlepsze wyniki uzyskali Marek Urbaniak z klasy III Ti oraz Natalia Duraj z klasy II Ti. Wszyscy wymienieni uczniowie kształcą się na kierunku technik informatyk.

Czytaj więcej...

Uczestniczyliśmy w akcji „Szkoła do hymnu”

hymn 19Polska jest niepodległa -Uczniowie w kraju i ze szkół polonijnych z całego świata, w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, o godzinie 11:11 przystąpili do wspólnego odśpiewania 4 zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Melodia i słowa uniosły się w przestworza dzięki głosom ponad 4, 5 miliona uczniów oraz około pół miliona ich opiekunów i nauczycieli. Z dumą podkreślamy, że my, uczniowie i nauczyciele z Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie, również uczestniczyliśmy w tym radosnym przedsięwzięciu, gdzie wspólne śpiewanie to znak radości z wolnego kraju, wolnej ojczyzny, o którą walczyli i przelewali krew nasi przodkowie. Dziękujemy Im za wolną, niepodległą Polskę. Cześć Ich Pamięci.

Czytaj więcej...

VI Lubuski Sejmik Młodzieżowy

sejmik 20194 listopada br. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze odbył się VI Lubuski Sejmik Młodzieżowy. Wydarzenie patronatem objęły Marszałek Województwa Elżbieta Anna Polak oraz Przewodnicząca Sejmiku Wioleta Haręźlak. W tym roku minęło 15 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, jednocześnie trwają prace nad nową perspektywą finansową. Z tej okazji młodzież przedstawiła propozycje przedsięwzięć, które ich zdaniem powinny zostać sfinansowane ze środków unijnych w perspektywie 2021-2027.

Czytaj więcej...

XXIV Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

gastronomia pierogiOlimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności jest ściśle powiązana z interdyscyplinarną dziedziną wiedzy jaką jest „nauka o żywieniu”, zajmującą się współzależnością między pożywieniem człowieka a jego zdrowiem i życiem. Olimpiada jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych, których celem jest inwestowanie w zdrowie społeczeństwa. Głównym zadaniem Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności jest upowszechnianie szeroko rozumianej wiedzy o żywieniu i żywności, a także rozwijanie zainteresowań uczniów powyższą tematyką.

Czytaj więcej...

Jeden gram praktyki jest lepszy niż tona teorii

tortRozpoczynamy trzeci rok bardzo owocnej współpracy z firmą SECO / WARWICK S.A. W ramach podpisanego w dniu 6 listopada 2017 roku porozumienia uczniowie klas w zawodzie ślusarz odbywają praktyczną naukę zawodu w halach firmy. Tego typu zajęcia to z pewnością najlepsza odpowiedź szkoły kształcącej zawodowo na potrzeby pracodawców. Co roku kolejne grupy naszych ślusarzy, pod opieką nauczycieli praktycznej nauki zawodu i czujnym okiem opiekunów z SECO, nie tylko doskonalą swoje umiejętności zawodowe, ale też mają możliwość uczestniczyć w codziennym życiu zakładu.

Czytaj więcej...

Podziękowanie za udział w akcji „Pola nadziei”

pola nadziei 2013„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi...” Jan Paweł II. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania gronu pedagogicznemu, rodzicom oraz uczniom Powiatowego Zespołu Szkół w Świebodzinie za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej "Pola Nadziei"  na rzecz Hospicjum im.Lady of Ryder of Warsow w Zielonej Górze i Świebodzinie . Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz ludzkiej solidarności.

Czytaj więcej...

XII Edycja Wojewódzkiego Konkursu Gastronomicznego

gastronomia mieloneTemat wiodący tegorocznej edycji konkursu to: „Smaki Azji”. Kuchnia azjatycka od wielu lat cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością, pozwalającą poznać bogactwo orientalnych smaków. Konkurs odbywa się w dwóch etapach: I etap na szczeblu szkolnym i II etap na szczeblu wojewódzkim w Zespole Szkół Technicznych i Branżowych w Szprotawie. Do konkursu zapraszamy  uczniów szkoły branżowej w zawodzie kucharz oraz uczniów technikum gastronomicznego i hotelarskiego. Etap szkolny odbędzie się na warsztatach PZS w Świebodzinie w dniu 12 grudnia 2019 r. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są u nauczycieli zajęć praktycznych, którzy udzielą zainteresowanym szczegółowych informacji.

Czytaj więcej...

Podsumowanie akcji „Zbiórka zniczy na Polskie Cmentarze na Wileńszczyźnie”

zbiorka zniczyPrzed nami jedno z najbardziej refleksyjnych świąt w kalendarzu : Dzień Wszystkich Świętych. Tego dnia spotykamy się przy grobach najbliższych, aby w zadumie i ciszy pobyć przez chwilę z tymi, których już z nami nie ma. Zapalamy znicze – dowód naszej miłości, przyjaźni i wspomnień, tęsknimy i … odchodzimy. I to od nas zależy, co ocalimy w naszej pamięci. 1 listopada to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny, pamięć o zapomnianych, samotnych, często zaniedbanych grobach.

Czytaj więcej...

Wyjazd integracyjny klasy 1TLp

kalinnowe pola1 października 2019 roku klasa 1 TLp wraz z wychowawcą panem Piotrem Styczyńskim pojechała na wycieczkę na Kalinowe Pola w celu integracji uczniów zespołu klasowego, wspólnego spędzenia czasu wolnego, lepszego poznania rówieśników oraz wychowawcy. Kalinowe Pola to pole golfowe w miejscowości Kalinowo, które jest dostępne  i przystępne dla wszystkich.  Powstało ono na 75 hektarach i przyciąga  amatorów golfa. Kalinowe Pola to pole typu „parkland”. Zaprojektowano je, aby było wyzwaniem dla zaawansowanych golfistów, grających z białych tee, a równocześnie łagodne i ciekawe dla graczy początkujących, startujących z żółtych.

Czytaj więcej...

Warsztaty lodowe dobiegły końca

ice creamWarsztaty lodowe dobiegły końca. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klas 3Tż i 4Tż uczestniczyli w  Kreatywnych Warsztatach Lodowych sfinansowanych przez firmę Schőller. Zajęcia prowadzone były pod czujnym okiem opiekunów-Anny Czywczyńskiej i Joanny Giecołd. Podczas naszych spotkań mogliśmy wykreować wspaniałe desery lodowe, które podane w fantastyczny sposób niejednego niejadka zachęciłyby do zjedzenia.

Czytaj więcej...

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS