• bann01.jpg
 • bann02.jpg

Najlepszy Germanista PZSTiZ roku 2015

brama brandenburskaW dniu 20.05.2015 r. w Powiatowym Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych w Świebodzinie o godzinie 9.00 odbyła się pierwsza edycja konkursu leksykalno-  gramatycznego o tytuł „Najlepszego Germanisty ” w szkole. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie wszystkich klas uczący się z pasją języka niemieckiego. Z inicjatywą powstania konkursu wyszła nauczycielka języka niemieckiego Małgorzata Chorążyczewska, która wzorując się na podobnym konkursie z języka angielskiego odbywającego się w szkole już od 15 lat, zapragnęła dać możliwość  wykazania się uczniom uczącym się innego języka.

Celem konkursu było wspieranie zdolnych uczniów w rozwijaniu i poszerzaniu ich zainteresowań i umiejętności  posługiwania się językiem obcym oraz wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego. Konkurs miał też na celu motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności oraz stwarzanie młodzieży możliwości współzawodnictwa  w sprawdzaniu swoich umiejętności.

Test konkursowy składał się z 40 pytań, które wymagały od uczestników wiedzy z zakresu znajomości słownictwa i gramatyki języka niemieckiego, przysłów oraz idiomów a także zabytków i ciekawostek o krajach niemieckojęzycznych.

Do konkursu przystąpiło 12 osób:

 1. Kacper Izbiański klasa 1Ti
 2. Patryk Woźniak klasa 1 Ti
 3. Julia Tustanowska klasa 1 Ti
 4. Kamila Szymaszek klasa 1 TL
 5. Natalia Sawras klasa 1 Tho
 6. Patrycja Bartłomiejczyk  klasa 1 Tho
 7. Aleksandra Przybylska klasa 1 Tho
 8. Wojciech Wojtaszek  klasa 1 Tho
 9. Patryk Królikowski klasa 2 Teh
 10. Jessica Komorowska klasa 2 Teh
 11. Daria Tusińska  klasa 2 Tho
 12. Milena Darabasz klasa 3 Teh

Uczestnicy wyrażali się bardzo pozytywnie o powstaniu  szkolnego konkursu. Widzieli potrzebę stworzenia takiej formy współzawodnictwa z języka niemieckiego, ponieważ taką możliwość w szkole mają uczniowie pragnący sprawdzić swoje umiejętności z języka angielskiego. W przyszłym roku szkolnym uczniowie uzdolnieni plastycznie będą mogli również wystartować w konkursie na logo „Najlepszego Germanisty”.

Zwycięzcami konkursu zostali:

 1. Aleksandra Przybylska – 26 pkt. - 65%
 2. Patryk Królikowski – 22 pkt. - 55%
 3. Milena Darabasz – 20 pkt. - 50%

Zwycięzcy otrzymają 26.06.2015 r., w dniu zakończenia roku szkolnego, dyplomy oraz bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci materiałów do nauki języka niemieckiego, ufundowanych przez księgarnię językową.

Organizator konkursu: Małgorzata Chorążyczewska.

(ah/aa)

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS