• bann01.jpg
 • bann02.jpg
Jesteś tutaj: 2012/2013Eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości

Eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości

robotDnia 13 grudnia 2012r. w s. 205 odbył się finał eliminacji szkolnych Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości, skierowanej do uczniów, dla których poznanie podstaw ochrony własności przemysłowej i wykorzystania innowacji jest ważnym elementem przygotowania zawodowego.

 

Prawo własności przemysłowej, którego znajomość jest weryfikowana w czasie olimpiady obejmuje: stosunki w zakresie wynalazków, wzorów przemysłowych, wzorów przemysłowych, znaków towarowych, oznaczeń geograficznych i topografii układów scalonych, zasady, na jakich przedsiębiorcy mogą przyjmować projekty racjonalizatorskie i wynagradzać ich twórców, zadania i organizację Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej. Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości znajduje się w wykazie olimpiad związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści zwolnieni są z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. 

W tegorocznej edycji finału szkolnego udział wzięło siedmiu uczniów z II i III klasy Technikum Mechanicznego. Rozwiązywane przez uczniów testowe zadania konkursowe dotyczyły prawa własności przemysłowej oraz historii wynalazków.

  Szkolny Komitet Organizacyjny w składzie: Wojciech Maliszewski, Jolanta Bednarska i Piotr Rybczyński wyłonił trzech zwycięzców: Łukasza Cejko z kl.II TM, Patryka Okowińskiego z kl.III TM oraz Kacpra Bułajewskiego z kl.II TM.

  Pozostałe miejsca zajęli: Patryk Lewandowski z kl.II TM, Grzegorz Majchrzak z kl.III TM, Radosław Golc i Dawid Siodłowski - obaj z kl.II TM.

  Drużyna utworzona przez trójkę zwycięzców oraz rezerwowego Patryka Lewandowskiego będzie reprezentowała szkołę na etapie okręgowym OWoW, który odbędzie się w marcu 2013r.

  Życzymy powodzeniana dalszych etapach współzawodnictwa!!!

  (jb/jł)

 

edu portal

wybierz studia

Partnerzy PZS

Klaster TSL

tsl

SZKOŁA MARZEŃ

Współpraca PZS

Menu użytkownika